Монтаж м'яких вікон та види кріплень

Гнучкі вікна
Розмітка кріплень і монтаж м'яких вікон на будові – завершальний етап робіт. Ця дія також краще довірити фахівцям, тому що неправильний підхід до справи може викликати сильне натяг полотна штори або його провисання. Але, якщо дотримуватися алгоритму виконання робіт та правил, встановлення м'яких вікон можна виконати своїми руками.
Кріпильна фурнітура для гнучких вікон – види кріплень
Вибір кріплень для гнучких вікон дуже важливий, тому що на цій фурнітурі утримується вся конструкція. Кріплення повинні відповідати ширині, вагою вироби, а кількість та відстань між сусідніми ретельно розраховуються. Місця штори, які будуть піддаватися особливої вітрової або ваговій навантаженні, можуть бути посилені додатковими кріпленнями.
Види кріплень для гнучких вікон:
- Люверси. Використовуються майже у всіх типах кріплень, виконуючи роль петель. Люверси зміцнюються по периметру штор, їх кількість і розташування повинне точно відповідати що закріплюються на будову або отворах скоб або ремінцям. Люверси виготовляються з міді або латуні, бувають круглими або овальними.
- Кільце на кольцедержателе закріплюється на окантовці штори, використовується без люверса. Кільця можна надягати на карниз за типом штори або на гачки по периметру отвору. Кільця не дозволяють натягнути полотно так само туго, як скоби.
- Скоби поворотні – самий популярний і надійний вид кріплення рідких штор. Міцно закріплюється по периметру необхідного отвору або стіни. Люверси, встановлені на окантовку м'яких вікон, надягають на скоби, поворотний механізм міцно утримує штору і не дає їй зісковзнути. Скоби дозволяють робити натяжку полотна, щоб м'яке вікно виглядало, як звичайне скло.
- Люверс з ремінцем також використовується зі скобою, тільки в цьому випадку полотно штори фіксується ремінцями, протягнутими через скобу.
- Магніт – це кріпильний елемент не використовується для монтажу і натяжки самої штори. Він служить в якості доповнюючого елементу там, де потрібно зміцнити край, щоб уникнути зазорів, або в якості застібки на двох частинах конструкції, з'єднуючи їх між собою, дозволяючи швидко відкрити при необхідності (наприклад, на половинках дверної штори).
- Блискавка – з'єднує дві частини штори, найчастіше – на віконних або дверних отворах. Блискавкою також часто з'єднують м'яке вікно з окантовкою ПВХ, щоб його можна було легко відкривати і піднімати вгору рулоном.
- Роликовий механізм – карниз зі спеціальними гачками і петлями. Може бути з ручним або автоматичним управлінням. Не дозволяє сильно натягнути полотно, збирає м'які вікна вбік за типом звичайних штор, або служить направляючим механізмом з боків отвору для підняття\закриття штори.
- Вал для скрутки – посилений карниз, який збирає м'яке вікно в рулон над отвором або стіною за типом роликових штор.
- Ремені для скрутки – для підняття полотна вгору у вигляді рулону і його закріплення.
Монтаж м'яких вікон – покрокова інструкція та врахування особливостей фасаду
На дерев'яних фасадах будівлі простіше встановлювати настінні кріпильні елементи, але додаткові труднощі можуть виникнути при нерівному фасаді (наприклад, зробленому з колод), при наявності виступів, декоративних елементів і т. д.
Монтаж м'яких вікон на металеві стійки або панелі може ускладнюватися вибором кріплень і недостатнім досвідом роботи з такими матеріалами.
Встановлення гнучких вікон на цегляні або бетонні стіни може супроводжуватися розтріскуванням основи навколо кріплень або навіть відколюванням шматків, тому важливо правильно вибрати кріпильні вироби – дюбель-цвяхи або дюбель-шурупи, а також доручити роботу майстру, який має досвід роботи з даними матеріалами. Краще всього на цегляну або бетонну стіну попередньо встановити дерев'яні планки для монтажу кріплень.
Алгоритм робіт з монтажу прозорих штор для альтанок, веранд, терас
- Робота починається з примірки готового полотна штори до отвору або стіні.
- Можна спочатку закріпити скоби по верхніх кутах виробу, повісивши на них полотно, або краще вдатися до допомоги інших людей, які будуть тримати прозору штору, поки розмітник буде відзначати місця кріплень.
- Позначки краще нанести на основу маркером точно в центрі кожного люверса, помічники при цьому натягують, розправляють полотно, стежать за його правильним розташуванням.
- Штора тимчасово знімається, а основи кріплень жорстко встановлюються на фасад, відкоси, колони за допомогою саморізів (1,6 або 1,9 мм) або дюбель-шурупів; під другі необхідно попередньо зробити отвори дрилем.
- Якщо штора складається з двох половинок, розмітку здійснюють з центру верхньої частини у обидві сторони, спочатку визначивши місце центрального кріплення точно посередині.
- Коли всі кріпильні елементи закріплені, надівається полотно штори: спочатку верх, потім з боків і знизу. Кріплення фіксуються.
Правила монтажу прозорих вуличних штор, які слід враховувати
- У зимовий час не слід встановлювати м'які штори при температурі нижче -10-15 градусів.
- Середній крок між скобами або гачками – 35-45 див. На важких і дуже об'ємних конструкціях крок роблять частіше.
- Полотно штори не слід гранично натягувати, якщо монтаж здійснюється в жарку погоду. При зниженні температури матеріал втратить еластичність, і напруга може стати надмірним. При прохолодній погоді полотно можна встановлювати з максимальною натяжкою (перед монтажем витримавши в теплому приміщенні), щоб воно потім не провисло в спеку.
Самостійна установка гнучких вікон можлива, якщо розмір тентів невеликий. При складних формах полотна, великій кількості деталей, довжині одного виробу більш 3 метрів, відсутність досвіду роботи з подібними матеріалами та інструментами, необхідно замовити монтаж у фахівців або в компанії, яка виготовила тенти. Правильна установка гнучких штор – запорука їх тривалої експлуатації (10 років і більше).
<<>>
Прозорі штори Полтава, Донецьк, Житомир, Луганськ, Одеса, Чернігів, Івано-Франківськ, Чернівці, Львів, Хмельницький, Львів, Ужгород, Миколаїв, Луцьк, Тернопіль, Херсон, Харків, Кропивницький, Суми, Запоріжжя, Вінниця, Дніпро, Рівне, Київ, Черкаси